אסופת מתודולוגיות ברוח The Art of Hosting

אסופת מתודולוגיות ברוח The Art of Hosting

האומנות והפרקטיקה של שיח משמעותי

חוברת זו מרכזת ומסכמת את הנחות היסוד והקווים המנחים של אוסף מתודולוגיות וטכניקות עבודה בהנחיית שיחות ודיאלוגים, כפי הן באות לידי ביטוי כחלק מפרקטיקה הנקראת Art of Hosting. הפרקטיקה מכוונת בעיקר לתרגול של שיחות משמעותיות ואיסוף של עיקרי הדברים העולים מהן, במטרה למצוא דרכים טובות לעבוד בקבוצה; דרכים שמטפחות למידה שיתופית ופעולה אפקטיבית להובלת שינוי.

בחוברת מובאים דוגמאות והסברים לכלים ומתודולוגיות שנמצאו כפשוטים ואפקטיביים על ידי קהילה עולמית של מנחים, ולאחר שנים של התנסות ולמידה.  כמו כן, מצורפים קישורים ומקורות שונים עבור מי שיהיו מעוניינים להעמיק בנושאים מסוימים. מטרת החוברת היא לשמש כנקודת התייחסות אישית ולאפשר לכל אחד ואחת להתמקד ולהעמיק בתחום בקצב הנכון עבורם ובהתאם לניסיון ולידע שברשותם. את תוכן החוברת ניתן כמובן לשנות, לשפר ולעצב במידת הצורך. חוברת זו רק מתחילה לגרד את פני השטח, ויותר מכל היא הזמנה למסע אינסופי של למידה, מחקר והתנסות עצמית ומשותפת.

סדנאות ותרגול

החומרים בחוברת זו מספקים בסיס תיאורטי, אך מדובר במתודולוגיות וכלים שלעולם אינם שלמים ללא תרגול מעשי. חשוב מאוד, עד כדי הכרחי, להתנסות ולחקור את השיטות השונות המתוארות בחוברת, להכיר את הדגשים של כל שיטה, להבין את הניואנסים ולגלות מה דרוש על מנת להשתמש בשיטות אלה במטרה להוביל שיחות משמעותיות ותהליכים של שינוי.

מטרות החוברת  

  • להכיר כיצד ניתן לשלב מתודולוגיות שונות בעבודה עם אתגרים קיימים.

  • לבסס את ההבנה שהפרקטיקה של החזקת דיאלוג ושיחות משמעותיות היא הכרחית ויכולת מפתח ביצירת מנהיגות להובלת שינוי.

  • להיחשף לכלים ולשיטות שיכולים לסייע בהתמודדות עם נושאים מורכבים וחוצי-דיסציפלינות ותמות (Themes).

  • ללמוד כיצד ניתן ליצור ולהנחות תהליכים המזמינים אנשים לתרום מהידע והכישורים שלהם למען מטרה משותפת, תוך כדי פיתוח אחריות אישית ומעורבות בתהליך עצמו.

  • ליצור מאגר ידע שיכול לשמש רשתות של מנחים ומתרגלים שעובדים בשיטות דומות.

קרדיט

תרגום, כתיבה ועריכה - תמר הראל.

עריכה גרפית - שרון אדרי.

בגוף החוברת מצורפים כלל מקורות החוברת.

ספריית מרכז השל

מטרת הספריה היא להעצים סוכני שינוי לקיימות באמצעות שיתוף ידע על מכלול סוגיו - מאמרים, ספרים, מדריכים ועוד. הספרייה נבנית בתקופה זו מהחומרים הטובים ביותר בנמצא בכדי להכיר לעומק ולרוחב את תפישת הקיימות. מעוניינים להציע מסמך לספרייה? צרו עמנו קשר. קריאה נעימה!