פודקאסטים וקיימות

פודקאסטים וקיימות

פודקאסטים הם ערוץ המדיה הצומח ביותר בשנים האחרונות. העולם מתמלא בפודקאסטים חדשים מדי יום בכל נושא ועניין שיש מי שיקשיב לו. ייחודה של המדיה הוא בגמישותה הרבה המאפשרת יצירת פרקים באורך משתנה, בעומק ורבדים שונים ובהקשרים שונים.

שיטוט ברשת ובאפליקציות הפודקאסטים השונות מגלה עולם רחב ובו אלפי פרקים שונים בנושאים שונים והשאלה המעניינת היא איך גורמים לאנשים להאזין דווקא לפודקאסט שלך? 

השאלה הזו, התחברה אצלנו במחזור י"ט לשאלה גדולה אחרת מנקודת המבט שלנו כאנשי קיימות. איך מפיצים את הבשורה? איך גורמים לעוד אנשים להיחשף ולהכיר את עולם הקיימות, המושגים והמקומות בהם הוא משפיע על חיי היומיום של כולנו.

חשבנו שהמענה הנכון לשתי השאלות הוא ליצור פודקאסט שמדבר על כלכלה, חברה, סביבה מבלי להזכיר את המילה קיימות ולחבור לערוץ פודקאסטים מוכר וקיים. קיווינו שאם נביא להם מערך של פרקים על נושאים שהם מדברים עליהם רק מזוויות אחרות זה יתקבל בשמחה.

ניסינו לעניין בנושא ערוצי פודקאסט מובילים בארץ, אך עד כה ללא הצלחה.

בשבועות האחרונים עלו לאוויר בעושים היסטוריה כמה פרקים מצוינים - אחד בעושים פוליטיקה, שם דפנה ליאל מראיינת את יעל כהן פראן על משבר האקלים ומדוע הפוליטיקה שלנו לא מתעניינת בנושא, והשני בערוץ עושים טכנולוגיה, ד"ר יובל דרור בשני פרקים (פרק ראשון, פרק שני) על כניסת אמזון לישראל וכלכלת הפלטפורמה.

אילו הן דוגמאות מצוינות לסוג הפרקים אותם היינו רוצים לשמוע בפודקאסטים מובילים.

אז אם בא לכם לפרגן ולהאזין לפרקים (הם מתפרנסים מפרסומות וכל האזנה מעלה את כדאיות הפרסום), ממליץ בחם ובטוח שתהנו.

מוטי (י"ט) שגב

קהילת השל

ברוכים הבאים לאתר הבית של קהילת בוגרי התכניות של מרכז השל לקיימות. זו זירה מרתקת המשקפת ערב רב של עשייה רב תחומית לקידום אורח חיים מקיים בישראל. אנחנו מזמינים אתכם לחפש קולגות, לפנות אחד אל השניה להוועצות, להירשם ולקבל עדכוני תוכן על המתרחש באתר, במרכז השל ועוד!