השקנו את קמפיין הבחירות של

השקנו את קמפיין הבחירות של "נס ציונה ירוקה"

רשימת "נס ציונה ירוקה", בראשותו של פעיל הסביבה הוותיק נאור ירושלמי, השיקה השבוע את קמפיין הבחירות שלה למועצת העיר, באירוע בו השתתפו עשרות תושבים. את האירוע כיבדו בנוכחותם ובדברי ברכה ותמיכה ראש העיר יוסי שבו וח"כ יעל כהן-פארן, נציגת מפלגת "התנועה הירוקה" בכנסת.

נאור ירושלמי, מייסד הרשימה והמועמד במקום הראשון אמר באירוע, שאת "נס ציונה ירוקה" הקימה קבוצת פעילים חברתיים וסביבתיים, כדי להביא לשינוי בעיר. "אחרי שנים של פעילות ציבורית למען גבעות הכורכר, לקידום איכות הסביבה, כהורים מעורבים במערכת החינוך וכמתנדבים למען החברה ובקהילה בעיר, החלטנו שהגיע הזמן לצעוד קדימה ולקחת חלק בדבר האמיתי - קבלת ההחלטות בעיר. והדרך לעשות את זה עוברת בפוליטיקה - ודרך מועצת העיר".

לדברי ירושלמי, מה שמייחד את "נס ציונה ירוקה" מול יוזמות אחרות ורשימות שצצו בחודשים האחרונים הוא העקביות מחד, ומאידך – הוותק בפעילות ציבורית למען העיר ותושביה. "אל מול הסערות הפוליטיות והקומבינות של המועמדים לראשות העיר ולמועצה, אנחנו נשארים כל הזמן יציבים וממוקדים במטרה שהצבנו לפנינו: להיכנס בכוח משמעותי למועצת העיר, כדי לקדם נושאי סביבה, חינוך וקהילה בעידן החדש של נס ציונה".

"נס ציונה נכנסת לתקופת מעבר. אין ספק שמסתיים עידן, וכל מי שיבוא בנעליים הגדולות שמשאיר אחריו ראש העיר יוסי שבו ינסה להוכיח את עצמו באמצעות תנופת בניה ופיתוח. הסכנה היא שבחוסר ידיעה, בחוסר הבנה, ובחוסר שקיפות ושיתוף הציבור – עלולים להיגרם לנס ציונה נזקים בלתי הפיכים! אנחנו לא רוצים למצוא את עצמנו יום אחד כפרבר של ראשון לציון או של רחובות, או כשכונת מגדלים ופקקים שצמודה לשכונות המגדלים והפקקים של באר יעקב."

אורח הכבוד באירוע היה ראש העיר הפורש יוסי שבו. שבו שיבח את נאור ירושלמי על כך שבמשך שנים הוביל את הדגל הירוק בעיר. לדברי שבו: "לירוקים צריך להיות הרבה כוח במועצת העיר, כדי לשמור על העיר שלנו. העיר נמצאת בנקודת מפנה, ויש יזמים שממתינים ליום אחרי שאפרוש, כדי להסתער עם יוזמות מסוכנות, והפיתויים מאד גדולים... פעם בנו מעברות לרוחב, והיום המדינה רוצה לבנות אותן לגובה, בצפיפויות לא סבירות שיפגעו באיכות החיים בעיר. צריך לנייד זכויות לשטחים אחרים כדי למנוע היווצרות סלאמס".

גם ח"כ יעל כהן-פארן שיבחה את הפעילות הסביבתית והציבורית העשירה של נאור ירושלמי. לדבריה, מפלגת "התנועה הירוקה" החליטה להתמודד למועצות הערים במספר יישובים, ונאור ירושלמי הוא הנציג בנס ציונה. היא סיפרה שלפני מספר שנים ביקרה לראשונה בגבעות הכורכר בהדרכתו של נאור ואמרה "לנאור יש רקורד של שנים רבות בעשיה ומנהיגות סביבתית ברמה הארצית והמקומית. יש לו לב ענק והוא איש עשיה, ואני בטוחה שהוא יוביל יוזמות חיוביות רבות של סביבה וקיימות בנס ציונה".

באירוע נחשפה לראשונה זהותו של מספר 2 ברשימת "נס ציונה ירוקה" למועצת העיר – גיל אנוקוב, לשעבר יו"ר וועד ההורים היישובי ויו"ר וועד ההורים בבי"ס "אשכול", ופעיל וותיק בנושאי ספורט בעירנו המכהן כחבר הנהלה ומזכיר אגודת הכדוריד העירונית א.כ. נס ציונה. גיל הוא מהנדס מכונות בהשכלתו ובעל תואר שני במנהל עסקים, ושירת בצה"ל כקצין קרבי.

אנחנו רוצים לשמור על העיר עם הלב של מושבה! אנחנו נכנסים למועצת העיר כדי לשמור על האופי של העיר שלנו, וכדי לשמור על מי שייבחר לראשות העיר – שלא יישכח את הבטחות הבחירות שלו!

העקרונות המרכזיים של הרשימה הם:

  1. תכנון עירוני מקיים – לא רק יערות של מגדלים שביניהם נחלים של פקקי תנועה
  2. חינוך איכותי – חדשנות ופלורליזם בחינוך, יחס אישי לתלמיד ומעורבות בונה של ההורים.
  3. תחבורה ציבורית לכל חלקי העיר ולמרכזי התעסוקה והבילוי
  4. שקיפות ושיתוף הציבור בכל תהליכי קבלת ההחלטות
  5. איכות סביבה ושמירת השטחים הפתוחים – גבעות הכורכר, השטחים הדרומיים ותכנית חרודי.
נאור ירושלמי

סגן ראש עיריית נס ציונה ומחזיק תיק סביבה וקיימות. מייסד "הצווארון הירוק" ויועץ בנושא קשרי ציבור וסביבה. בעבר - מנכ"ל חיים וסביבה - ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל, דובר המשרד לאיכות הסביבה ואוניברסיטת תל-אביב, ומנהל מחלקת ההסברה של שגרירות ישראל בוושינגטון. בעל תואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת ת"א ובוגר תכנית העמיתים של מרכז השל לקיימות.