קופצים למים הפוליטיים בנס ציונה

קופצים למים הפוליטיים בנס ציונה

בימים האחרונים הצטרפתי רשמית למערכת הפוליטית בנס ציונה, והכרזתי על הקמת רשימה עצמאית, "נס ציונה ירוקה", שתתמודד למועצת העיר. הנה הראיון שקיים איתי עורך המקומון העירוני "כל נס ציונה".

נאור ירושלמי, לשעבר חבר מועצת העיר מטעם סיעת "נטו" ופעיל סביבה וותיק בעירנו, הכריז בתחילת השבוע בפוסט בפייסבוק על כוונתו לרוץ למועצת העיר בבחירות הקרובות. ירושלמי, שפניו וודאי מוכרות לרבים בעיר, הצטרף בכך למירוץ המתחמם אל מועצת העיר.

ירושלמי, המציג חזון רחב של איכות החיים והסביבה בנס ציונה, אומר שהחליט לפנות שוב אל הזירה הפוליטית במטרה להשפיע על עתידה של נס ציונה. הוא כבר מקיים חוגי בית ומגבש את הקבוצה שתתמודד יחד איתו ברשימה, שתהיה רשימה עצמאית ועל-מפלגתית.

נאור ירושלמי הוא מראשי "פורום גבעות הכורכר" ופועל כבר קרוב ל-18 שנים באינטנסיביות בתחום התכנון העירוני. במסגרת זו היה מעורב בקידום אזור הנופש המטרופוליני וההכרזה על הגן הלאומי בגבעות הכורכר. בנוסף יזם את אירוע "טיול חורף למשפחות" בגבעות טירת שלום, וסייע רבות להשגת האישור והמימון לגידור גבעות הכורכר, כדי למנוע את כניסת רכבי שטח שפוגעים בערכי הטבע שבהן. בשנה האחרונה הוא פעיל במסגרת קבוצת "נחלצים מהפקקים" המקדמת פתרונות תחבורה ציבורית באזור רחובות – נס ציונה – ראשל"צ.

נאור ירושלמי הוא בעל תואר שני במדיניות ציבורית במסלול שלטון מקומי מאוניברסיטת תל-אביב (בהצטיינות) ומאחוריו שנים רבות של פעילות ציבורית ומקצועית במישור הארצי והמקומי בתחומי סביבה, תכנון ושלטון מקומי. הוא מכהן כחבר מליאת רשות הטבע והגנים ויו"ר וועדת הביקורת של הרשות, ובעבר כיהן כחבר מטעם עיריית נס ציונה בדירקטוריון איגוד ערים לאיכות הסביבה "דרום יהודה".

למה לא להתמודד לראשות העיר?

לאחר  שיקול דעת החלטתי שבמצב הנוכחי נכון יותר עבורי לחזור לעמדת קבלת ההחלטות דרך מועצת העיר, לבסס את היכולות שלי ולהיערך לסיבובים הבאים, שעוד יגיעו. יש לי הרבה ניסיון בפעילות ציבורית והבנה בנושאים עירוניים, בוודאי שלא פחות מאשר למועמדים האחרים, אבל צריך לעשות את הדברים בזמן ובסיטואציה הנכונים.

האם החלטתו של ראש העיר לגבי התמודדות נוספת תשפיע על המירוץ שלך?

מכיוון שהחלטתי להתמודד למועצת העיר ולא לראשות, החלטה שלו לכאן או לכאן לא תשנה את זה. כמובן שהתייעצתי עם יוסי שבו לפני שיצאתי למירוץ, וקיבלתי ממנו את ברכת הדרך ועידוד רב למהלך הזה.

מי האנשים שהולכים איתך?

בימים אלה חוברים אלי אנשים רבים וטובים, המוכרים מפעילותם הציבורית והמקצועית בתחומים מגוונים בעיר. רבים מהם פעילים בתחום החינוך, הן מהצד של וועדי הורים והן מהצד של הצוותים החינוכיים. זה המקום להזכיר שבעבר הובלתי את כניסת תכנית "מופת" לחטיבות הביניים בעיר, במסגרת מאבק מוצלח של קבוצת הורים נחושה. אני מאמין בפלורליזם בחינוך, בשירות ובמגוון המותאמים לכל הצרכים והמגזרים, ובמעורבות בריאה של ההורים במערכת, שיכולה לתרום לה רבות.

בנוסף, באופן טבעי רבים מהמצטרפים אלי הם אנשים המחוייבים לנושא הסביבה, פעילים ב"שומרי הגבעות" ובמסגרות נוספות. יש בעיר אלפים של שוחרי סביבה, אנשים שהשטחים הפתוחים חשובים להם, אשר גם היום פועלים לשמור עליהם מפני השחתה והרס ומקדמים הגנה עליהם למען הדורות הבאים. יש עוד נושאים שמחברים בין איכות סביבה לבין איכות החיים בעיר שחשובים לציבור הזה, כמו קידום פתרונות של תחבורה ציבורית לשכונות ולאזורי הבילוי והתעסוקה - למשל לחוף פלמחים, עידוד התקנתם של פאנלים סולריים על גגות בתים, בניה ירוקה ועוד.

מה המסר העיקרי שאתה מביא למערכת הבחירות?

אני  עוסק הרבה בתחום של תכנון עירוני מקיים. המשמעות לנס ציונה היא שמירה על אופיה של העיר "עם לב של מושבה" כפי שאנחנו מכירים ואוהבים אותה, הגנה נחושה על גבעות הכורכר והשטחים הפתוחים שסביב העיר, שיקום וחיזוק מרכז העיר שיהווה מוקד חיבור לחלקי העיר השונים, פיתוח התחבורה הציבורית, ודאגה לכל המגזרים בעיר, כולל בני העיר שחוזרים אליה וקשישי העיר שממשיכים לחיות בה. לצד זאת אני חושב שצריך לשים דגש על שקיפות ויושרה בניהול העירוני, להפעיל את הוועדות העירוניות בכל התחומים, ולהגביר את שיתוף ומעורבות הציבור בתהליכי קבלת ההחלטות.

 

נאור ירושלמי

סגן ראש עיריית נס ציונה ומחזיק תיק סביבה וקיימות. מייסד "הצווארון הירוק" ויועץ בנושא קשרי ציבור וסביבה. בעבר - מנכ"ל חיים וסביבה - ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל, דובר המשרד לאיכות הסביבה ואוניברסיטת תל-אביב, ומנהל מחלקת ההסברה של שגרירות ישראל בוושינגטון. בעל תואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת ת"א ובוגר תכנית העמיתים של מרכז השל לקיימות.