הגיע הזמן לקהילה של עסקים למען קיימות!

הגיע הזמן לקהילה של עסקים למען קיימות!

בין שלל העסקים שנמצאים סביבנו, קיימים גם עסקים מופלאים שפועלים למען קידום קיימות חברתית וסביבתית. לעסקים כאלו יש חלק חשוב ביצירת המציאות שאנו רוצים לחיות בה. אבל הם יכולים להיות משמעותיים הרבה יותר. על מנת לקדם ולחזק את העסקים האלו, חברנו מספר שותפים שעוסקים בחיבור בין עסקים לקיימות (ובין קיימות לעסקים), כדי להקים קהילה של עסקים למען קיימות.

זו קהילה שבה עסקים שפועלים למען קיימות יוכלו לסייע זה לזה להגדיל את מעגלי ההשפעה שלהם ולהגיע לעוד לקוחות, ליצור קשרים ושיתופי פעולה, ללמוד מהניסיון המשותף, להתייעץ בנוגע לרעיונות חדשים ולקיים אירועים בעולם האמיתי. הקהילה הזו תעזור לנו לחבר את הנקודות בין עסקים שפועלים למען קיימות וליצור משהו גדול יותר.

אז מי יכול להיות חלק מהקהילה? התשובה היא שכל מי שרואה את עצמו כחלק מהקהילה הוא חלק מהקהילה. וביתר פירוט, כל מי שעונה על לפחות אחד מהבאים:

  • עסקים שמונעים מערכים, לוקחים אחריות ופועלים כדי לצמצם את ההשפעה השלילית שלהם ולהגדיל את הערך החיובי שלהם לקהילה ולסביבה

  • עסקים שמציעים אלטרנטיבות בנות קיימא למוצרים או לשירותים שאינם כאלו

  • עסקים שפועלים כדי להרבות טוב בעולם

בחזוננו קהילת עסקים למען קיימות היא רשת מגוונת ושמחה של עסקים אשר שמו לעצמם למטרה לקדם את מהפכת הקיימות בישראל. הקהילה היא חלק מהתנועה הגדולה לקידום קיימות חברתית סביבתית בישראל, ומהווה עמוד תווך ביצירת מציאות חדשה, הוגנת, שופעת ואכפתית בישראל.

הקמנו את הקהילה ממש לא מזמן, בפורמט של קבוצת פייסבוק*. יש בה כבר גרעין ראשוני של אנשים והיא הולכת וגדלה. יש לנו הרבה תקוות ושאיפות לגביה. אם אתם רואים את עצמכם שותפים/ות, או מכירים/ות אנשים אחרים שירגישו חלק, מוזמנים/ות מאוד להצטרף ולצרף!

*אנחנו מודעים למגבלות של קבוצת פייסבוק, ובעיקר לכך שיש אנשים ללא פייסבוק שלא יוכלו להצטרף לקבוצה. עם זאת, זה כרגע הפורמט הכי יעיל בראייתנו. אנו מתכננים לקיים גם מפגשים מחוץ לפייסבוק. אם אתם מרגישים חלק מהקהילה, אך בוחרים לא להיות בפייסבוק אנחנו מעריכים את בחירתכם, ונשמח להזמין אתכם למפגשים בעולם האמיתי.

הגר לידור

שותפה ב"עיינה", חברת ייעוץ אסטרטגי לקיימות.

לאחר מספר שנים שבהן עבדתי כיועצת אסטרטגית לארגונים גדולים, הקמתי עם שותפה מופלאה את "עיינה" במטרה לקדם את החיבור בין העולם העסקי לקיימות. ב"עיינה" אנחנו פועלות במספר מישורים:

  • סיוע לארגונים להבין כיצד הם יכולים להוסיף יותר ערך לחברה ולסביבה באופן שגם משתלם להם כלכלית
  • סיוע לעסקים שמקדמים קיימות במהותם לצמוח ולהגדיל את מעגלי ההשפעה שלהם
  • יצירת שיתופי פעולה והזדמנויות עסקיות לקהילת העסקים למען קיימות

עמיתה בתכנית העמיתים של השל (מחזור י"ח).

סקרנית לגלות לאן תוביל אותי הדרך.