U.lab - קורס מנהיגות יישומית להובלת שינוי וקידום יוזמות

U.lab - קורס מנהיגות יישומית להובלת שינוי וקידום יוזמות

מה זה?

קורס מנהיגות חוויתי ופרקטי המעניק כלים חדשניים להובלת שינוי חברתי בכל המגזרים  וקידום רעיונות ויוזמות המבוססים על הקשבה עמוקה. הקורס הינו חינמי מטעם אוניברסיטת MIT. אנחנו מציעים תכנית מעטפת בתשלום המלווה את הקורס, כמסגרת תומכת. 

מה לומדים?

תאורית מנהיגות מערכתית ויישומית וכלים לפיתוח פתרונות מעשיים לאתגרים המעסקים אותנו, ולהובלת שינוי בתוך צוותים, ארגונים וקהילות. שימוש בכלים אלה יכול להביא לפריצות דרך ולשדרוג משמעותי באיכות מערכות יחסים ובאפקטיביות שלהם. הקורס משלב תוכן תיאורטי עם תרגול מטלות שמזמינות את המשתתפים לחקור את העולם שלהם ולהתערבב בקהילות ובמסגרות שונות ומגוונות. סלבוס תוכלו לראות בקישור זה.

למי הקורס פונה?

 • לכל מי שמבקש להתחבר לתכלית העמוקה של חייו ומוכן  לבנות את התשתית ליישום תכלית זו.

 • מי שרוצה להכיר לעומק את  תאוריית המנהיגות  "theory U" - גישה למנהיגות ולהובלת שינוי מערכתי שפותחה עי חוקרים מאוניברסיטת MIT לפני 20 שנה ומנהיגים מרחבי העולם מיישמים אותה בעבודתם.

 • ולכל מי שרוצה להיות חלק מקהילה גדולה של מובילי שינוי מכל העולם.

איפה זה קורה?

זהו קורס אינטרנטי הניתן בחינם מטעם אוניברסיטת MIT, כל אחד יכול להצטרף דרך המחשב ולהשתתף בקורס מכל מקום בעולם, ב-2015 השתתפו בו למעלה מ- 50,000 אנשים ברחבי העולם.

מתי וכמה זמן זה נמשך?

הקורס המחולק ל 7 יחידות, ונמשך ע"פ 7 שבועות, בימי חמישי בשעה 17:00. ​תאריכי המפגשים הוירטואלים:

 1. 8.9 - מתחילים!

 2. 15.9 - שידור חי

 3. 22.9

 4. 29.9

 5. 6.10 -  שידור חי

 6. 13.10

 7. 20.10

 8. 27.10 שידור חי

 9. חודש וחצי לאחר סיום הקורס מתקיים שידור חי אחרון להצגת תוצרים  ב- 15.12.

הצטרפו למעטפת תמיכה לקורס U.Lab 

למי זה מתאים ולמה זה כדאי?

 • לכל מי שמעדיף ללמוד את הקורס בתוך מסגרת של קבוצה הכוללת הנחייה ומפגשים משותפים במקום קבוע במהלך הקורס המקוון.

 • מי שמוכן להתחייב לתהליך שדורש השקעה של זמן וכוונה ממוקדת לקדם את מטרות הקשורות לרעיון, יוזמה, תהליך שינוי ועוד מטרות אישיות ומקצועיות שיוכלו לקבל מענה בתוך קבוצה.

 • כל מי שבקש לעבור תהליך של למידה משמעותית, ומוכן להשקיע את הזמן הנדרש ולהתחייב לתהליך הכולל את סדרת המפגשים של הקבוצה.

 • כל מי שרוצה להתחבר לעוד מובילי שינוי אחרים שעוסקים בתחומים דומים, והלימוד המשותף יאפשר  חיבורים מעניינים והיווצרות של קשרים משמעותיים שיכולים לעזור לכם לקדם את מטרותיכם.

מה יקרה במפגשים עצמם?

נעשה  עיבוד ורפלקצייה של מה שנלמד מתוך חיבור לשטח ולחיים של כל אחד מהמשתתפים. נתרגל  את הכלים שנלמדים בקורס על עצמינו ובנינו. המשתתפים יוכלו לקדם בצורה אפקטיבית את מטרותיהם. המטרות הן מגוונות - אנשים הנמצאים בצמתים בחיים, כאלה שרוצים לקדם יוזמות מסויימות בקהילות שלהם. נעמיק את ההכרות ונאפשר מרחב לרישות ויצירת שיתופי פעולה בנינו.

מקום וזמן:

יתקיימו שישה מפגשים במרכז השל  בימי חמישי בין השעות 16:30 – 19:00. תאריכי המפגשים:

 1.   15.9 (כולל השידור החי)

 2.   22.9

 3.   29.9

 4.   6.10 (כולל שידור חי)

 5.   13.10 

 6.   27.10 (כולל שידור חי)

הרשמה לתכנית המעטפת לקורס U.lab:

על מנת להירשם יש למלא אחר שני שלבים:

 1. לשלם 750 ש"ח, עלות תכנית המעטפת (כאמור, הקורס המקוון חינמי). לתשלום מאובטח באשראי, אנא מלאו את הטופס בתחתית עמוד זה.

 2. להירשם לקורס המקוון בלינק זה.

ההנחייה:

עמית לרנר –  יזמית חברתית ואקטיביסטית כ 15 שנה. בעלת ניסיון רב בליווי יזמים חברתיים ופיתוח והנחיית תוכניות הכשרה ליזמות ומנהיגות חברתית במגוון צורות ומסגרות. שותפה ל "יחד בבריאה", יוזמה אשר מקדמת אקטיביזם מערכתי ארצי וגלובלי, ששם את הבריאות של כולם במרכז, במטרה להביא להבראה מערכתית פוליטית חברתית וסביבתית המבוססת על תפיסה של אקולוגיה עמוקה ועיקרון החיבור והתלות ההדדית, ופועלת להקמת פלטפורמה שתשרת  קהילות מגוונות ומשלימות שפועלת למען בריאות השלם.

לפרטים נוספים:

ניתן למצוא פרטים רבים על הקורס באתר U.lab ישראל, או לפנות לעמית לרנר במייל - lerneramit@gmail.com, או בטלפון 050-7966503.

לתשלום עבור תכנית המעטפת לקורס U.lab:

הבהרה - קורס ה U.lab מבית היוצר של MIT הינו חינמי ומומלץ ביותר. התשלום הינו עבור השתתפות בתכנית המעטפת, התומכת במשתתפי הקורס במהלכו.

ניתן לשלם בשלוש הדרכים הבאות:

 1. העברה בנקאית לחשבון על שם "מרכז השל לקיימות" על סך 750 ש"ח - מס' החשבון 68661 בנק אוצר החייל סניף 357. נא לציין בגוף ההעברה הבנקאית "בעבור תכנית מעטפת ulab" ולעדכן את יעל על ביצוע ההעברה בכתובת המייל המפורטת למטה. 

 2. תשלום בצ'ק (עד שני צ'קים לתשלום בתאריכים 10.9.16 ו- 10.10.16). יש לשלוח את הצ'קים לכתובת - ת.ד 57344 תל אביב 6157301 (ניתן להביא בתיאום מראש עם יעל את הצ'קים ידנית למשרדנו ברבניצקי 4, ת"א).

 3. תשלום בכרטיס אשראי, עד 2 תשלומים, באמצעות טופס הסליקה המאובטח בעמוד זה.

קבלה תשלח לכתובת המייל עד שלושה ימי עבודה מרגע קבלת התשלום. לפרטים נוספים בנושא התשלום ניתן לפנות אל יעל אורון - yael@heschel.org.il 054-7570268.

מרכז השל לקיימות

מרכז השל לקיימות מפתח ומיישם את חזון הקיימות: חברה צודקת ומלוכדת, כלכלה חסונה ודמוקרטית, וסביבה יצרנית ובריאה לכל תושביה. המרכז מחבר בין ידע רעיוני לידע מעשי, מפיץ את סיפור הקיימות בדרכים יצירתיות, ומסייע לסוכני שינוי מכל המגזרים לקדם תהליכי שינוי משמעותיים בישראל.

 אצלנו - לומדים קיימות, מקדמים קיימות ותומכים בסוכני שינוי לקיימות