הזמנה לטקס הענקת אותות הגלובוס הירוק

הזמנה לטקס הענקת אותות הגלובוס הירוק

הנכם מוזמנים לטקס הענקת אותות הגלובוס הירוק למצטיינים בעשייה למען התמודדות עם משבר האקלים בהתאם לוועידת פריז - COP21, ביום שלישי,  7 ביוני, 2016.

ב-5 ביוני יצויין יום איכות הסביבה הבינלאומי בכל מדינות העולם, לכבודו תציין הכנסת את יום הסביבה ב-7 ביוני, יום אשר יוקדש כולו לעיסוק בנושאי איכות הסביבה. במסגרת יום זה, תקיימנה וועדות הכנסת דיונים מיוחדים סביב הנושאים הבוערים בתחום איכות הסביבה ובריאות הציבור. כמו כן, השדולה החברתית סביבתית ושדולת העירוניות תתכנסנה יחד לדיון מיוחד.

לפרטים נוספים ולהרשמה, כנסו ללינק זה.

השנה, כפי שנהוג החל מ-2014, יתקיים במסגרת יום זה טקס הענקת אותות "הגלובוס הירוק". אותות הגלובוס הירוק, אשר מוענקים מידי שנה ברציפות מאז שנת 2003, הינם "פרסי האוסקר הירוק" של ישראל. האותות מוענקים לפעילים, פעילות וארגונים, אשר הצטיינו בפעילותם למען איכות הסביבה והחיים בישראל. את מפעל הגלובוס הירוק מוביל ארגון "חיים וסביבה" - ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל, הכולל כ-130 ארגונים.

אותות הגלובוס הירוק מוענקים מידי שנה במספר קטגוריות בסיסיות, אשר וועדת השופטים של הפרס רשאית לשנות, לגרוע ממנה או להוסיף לה על פי שיקול דעתה. השנה יוענקו אותות הגלובוס הירוק ב-8 קטגוריות שונות: הגלובוס הירוק, ירוק בעיר, אקטיביזם ירוק, אישיות ציבורית, עסק ירוק, מתנדב/ת, אנרגיה ותחבורה ומפעל חיים.

לאור ועידת האקלים בפריז (COP21), אשר התקיימה בדצמבר האחרון בהשתתפות מנהיגי העולם, הוחלט כי השנה יוענקו אותות הגלובוס הירוק כולם ברוחה, לפעילים ופעילות אשר פעילותם תרמה להתמודדות עם משבר האקלים העולמי.

בנוסף על אותות הגלובוס הירוק, בטקס יוענק ציון גנאי בצורת אות "הגלובוס השחור". אות הגלובוס השחור מוענק לגוף, ארגון או אישיות, שבאופן ישיר או עקיף פגעו בסביבה או בבריאות הציבור או באינטרס הציבורי הסביבתי הכללי, בין אם באמצעות פעולה ובין אם במחדל. בשנה שעברה, למשל, הוענק האות לחברת קצא"א (קו צינור אילת אשקלון) על דליפת הנפט ההרסנית בשמורת עברונה.

הזמנה זו לא מהווה היתר כניסה לכנסת או לטקס.

למעבר לטופס ההרשמה לטקס הגלובוס הירוק ולכינוס השדולות, לחצו כאן. 

שימו לב! דרך טופס זה ניתן להירשם לטקס הענקת הגלובוס הירוק ולכינוס השדולה הסביבתית חברתית ושדולת העירוניות בלבד.

ההרשמה לדיונים בוועדות הכנסת תתאפשר רק דרך מערכת ההרשמה של הכנסת. למעבר לעמוד ועדות הכנסת ביום הסביבה, לחצו כאןשימו לב שהרשמה לוועדות הכנסת אינה מקנה אישור כניסה לטקס הגלובוס הירוק וכינוס השדולה.

הכניסה אפשרית רק בהרשמה מראש באמצעות הקישור שבתחתית המייל ולאחר קבלת אישור השתתפות בדוא"ל.

 לתשומת לבכם:

  • הכניסה למשכן הכנסת בלבוש הולם
  • אין להביא נשק ומצלמות
  • מומלץ להגיע בתחבורה ציבורית
  • ניתן לחנות בחניון הלאום בשד' רבין, מול בית המשפט העליון.

לפרטים נוספים, ניתן לפנות בכתובת: sviva@sviva.net

להצטרפות לרשימת התפוצה של "חיים וסביבה" ולקבלת עדכונים על פעילות ארגוני הסביבה בקרו באתר:  www.sviva.net

מרכז השל לקיימות

מרכז השל לקיימות מפתח ומיישם את חזון הקיימות: חברה צודקת ומלוכדת, כלכלה חסונה ודמוקרטית, וסביבה יצרנית ובריאה לכל תושביה. המרכז מחבר בין ידע רעיוני לידע מעשי, מפיץ את סיפור הקיימות בדרכים יצירתיות, ומסייע לסוכני שינוי מכל המגזרים לקדם תהליכי שינוי משמעותיים בישראל.

 אצלנו - לומדים קיימות, מקדמים קיימות ותומכים בסוכני שינוי לקיימות