מחר, יום ג', מועד אחרון להגשת מועמדות למחזור י

מחר, יום ג', מועד אחרון להגשת מועמדות למחזור י"ז של תכנית העמיתים - 31.5.16!

בתוך עולם שדוהר בנתיב שמוגדר כ"קידמה", ובתוך תרבות שמקדשת ערכים כמו "מהר", "הרבה" ו"שלי", מתגלים לא מעט סימני שאלה בנוגע למחירי הדרך והשפעותיה על הסביבה שאנו משאירים אחרינו, על החברה בה אנו חיים, ועל הערכים שמניעים את החברה הזו.

כיום יש כבר הכרה עולמית בחומרת המשבר הסביבתי-חברתי שקיבלה ביטוי בחתימת הסכם האקלים בפריז לפני כמה חודשים (12 דצמבר 2015). יותר ויותר, במעגלים הולכים ומתרחבים, הולכת וגוברות הבנות שהעולם זקוק להתחדשות מערכות תומכות החיים ולא רק לשימור הקיים, שעלינו לבנות מערכות כלכליות חדשות שלא פועלות רק מתוך מטרה "להשיג יותר", אלא כדי להשיג "טוב יותר", ושמגוון ושונות הם לא רק הדרך של המערכת הטבעית לשגשג, אלא גם נכס אנושי ותרבותי שיש לשמר ולצמוח ממנו.

אנו, במרכז השל לקיימות, מאמינים בכוח של אנשים לשנות, להנהיג, להפשיל שרוולים וליזום מציאות. תכנית העמיתים של מרכז השל מכשירה כבר למעלה מעשור וחצי מנהיגות חכמה, ויצירתית לקידום חברה מקיימת בישראל. אם את או אתה מרגישים ומאמינים שאפשר לקדם מקום שטוב לחיות בו, ויש לכם עניין לקחת חלק יזום ופעיל ביצירתו – יתכן ותכנית העמיתים היא המקום הנכון עבורכם. התכנית מיועדת לאנשי עשייה וחזון מכל תחומי החיים, ומתמקדת בגישות, ידע, תפישות עולם ובהקניית כלי חשיבה ועשייה לקידום אורח חיים מקיים בחברה הישראלית.

https://www.youtube.com/watch?v=ZMzOaKFeYo0

דניאלה פרוסקי שיאון, מנהלת אחריות תאגידית, שטראוס

כעת, משפחת בוגרי העמיתים מונה כמאתים שמונים חברים - נשים וגברים בעלי ידע, מוטיבציה והשפעה שבונים עתיד טוב יותר לחברה הישראלית. רבים מהמובילים בשדה הקיימות בישראל הם בוגרי התוכנית. בין הבוגרים/ות: חברי כנסת, נשות ממשל, מנהלים בכירים בתעשייה, נשות תקשורת מובילות, מתכננים ואדריכליות, יזמים, נשות חינוך, משפטנים, מנהיגות לשינוי חברתי ופעילים רבים.

מסיימי ומסיימות התכנית מיישמים את ניסיונם בעשייה לקידום קיימות בישראל: חברה בעלת כלכלה חסונה ודמוקרטית, חברה צודקת לכל אזרחיה וסביבה בריאה, מגוונת ויצרנית, לדור הזה ולדורות הבאים.

התוכנית מבוססת על עקרונות של למידה משמעותית, שמתורגמת למוטיבציה אישית, עבודת צוות ועשייה שמתחילה כבר בתוך תקופת התוכנית.

למידע המלא על התכנית לחצו כאן

מרכז השל לקיימות

מרכז השל לקיימות מפתח ומיישם את חזון הקיימות: חברה צודקת ומלוכדת, כלכלה חסונה ודמוקרטית, וסביבה יצרנית ובריאה לכל תושביה. המרכז מחבר בין ידע רעיוני לידע מעשי, מפיץ את סיפור הקיימות בדרכים יצירתיות, ומסייע לסוכני שינוי מכל המגזרים לקדם תהליכי שינוי משמעותיים בישראל.

 אצלנו - לומדים קיימות, מקדמים קיימות ותומכים בסוכני שינוי לקיימות