מנכ

מנכ"ל חדש למרכז השל

אנו שמחים להודיע, שוועד המנהל בחר במנכ"ל חדש למרכז השל. המנכ"ל הנבחר, מר ויקטור וייס, יצטרף לצוות השל בחודש פברואר ויחליף את דר' דיויד דוניץ, שמילא את התפקיד באופן זמני בשנה האחרונה.

לויקטור, איש חינוך, סביבה וידיעת הארץ, ובוגר תוכנית העמיתים של מרכז השל (מחזור ו'), יש עבר מרשים במנהיגות סביבתית וניהול ארגוני. הוא ייסד וניהל את תחום הגנת הסביבה בצה"ל, ובכלל זה, גיבש את המדיניות ותפיסת הניהול הסביבתי בצבא, הוביל את הקמת המערך הארגוני לניהול הסביבתי ואת הקמת מנהל הגנת הסביבה. הוא שימש כנציג שר הביטחון בוועדות הכנסת ובהנהלת המשרד להגנת הסביבה. ויקטור היה מיוזמי 'תחרות מגן השר להגנת הסביבה ליחידות צה"ל', 'שבוע מודעות לטבע והסביבה', תחרות צילום 'צה"ל והסביבה', והקמת הקרן לתמיכה ביוזמות סביבתיות בצה"ל.

השנה האחרונה היתה מהתקופות המאתגרות ביותר בהיסטוריה של מרכז השל, אך עברנו אותה בהצלחה והמינוי של ויקטור למנכ"ל קבוע מסמן תקופה חדשה בה חזרנו ליציבות ארגונית ופיננסית וזו העת להתפתחות וצמיחה מחודשת. מרכז השל ממשיך לפעול בחזית של עולם הקיימות בישראל: בפיתוח ידע, בבניית תוכניות למידה טרנספורמטיביות, וביצירת בית למובילי שינוי ולהעצמת תהליכי שינוי לקיימות.

מרכז השל לקיימות

מרכז השל לקיימות מפתח ומיישם את חזון הקיימות: חברה צודקת ומלוכדת, כלכלה חסונה ודמוקרטית, וסביבה יצרנית ובריאה לכל תושביה. המרכז מחבר בין ידע רעיוני לידע מעשי, מפיץ את סיפור הקיימות בדרכים יצירתיות, ומסייע לסוכני שינוי מכל המגזרים לקדם תהליכי שינוי משמעותיים בישראל.

 אצלנו - לומדים קיימות, מקדמים קיימות ותומכים בסוכני שינוי לקיימות