קורס בריאות וקיימות עבור תושבי חיפה והקריות

מאת ד"ר ג'רמי בנשטיין

בשילוב כוחות מרתק, חבר מרכז השל למרכז להנהגת הבריאות, בהובלת אורי מאיר צ'יזיק, להעברת קורס בנושא קיימות ובריאות לחיפה והקריות, שנפתח השבוע במרכז קהילתי בית נגלר בקריית חיים.

הקורס הזה שונה מקורסים אחרים של מרכז השל בכמה ממדים. ראשית, מקורו בהסדר בית משפט נגד גופים מזהמים במרכז חיפה, כשהוטל עליהם, בין יתר הפיצויים ועונשים שקיבלו, לממן הכשרה בנושא קיימות לתועלת הציבור. לא היינו צד בתביעה, אך מהיותנו הגוף המוביל לקורסים והכשרות – נפלה בחלקנו הזכות לבנות ולהעביר את הקורס לתושבים. שנית, כחלק מההסכם, נוצרה הזדמנות לעבוד יחד עם אורי מאיר צ'יזיק, וליהנות מהמומחיות והידע הנרחב שלו בתולדות המזון והתזונה, וכיצד להגיע למזון מקיים בימינו.

שלישית, זה אחד הקורסים היחידים שלנו שמשתתפיו באים מהציבור הרחב. יצאנו בפנייה רחבה לאזרחים ופעילים בחיפה והקריות – והיתה היענות מדהימה. מקרב מעל 30+ מועמדים, נבחרה קבוצה מרשימה של 22 משתתפים, במגוון מאד רחב של גילאים (מ-25 עד 70) של מקצועות, ושל זירות פעולה. מטרת הקורס הינה להעניק ידע וכישורים, וחיבורים אחד עם השני, על מנת לקדם פעילות סביבתית-חברתית ארוכת טווח, הן מקצועית, והן התנדבותית, של המשתתפים לפי בחירתם.

הקורס יימשך מסוף אוקטובר עד אמצע ינואר, פעם בשבוע, ויכלול היכרות עם עיקרי הקיימות ובריאות הציבור, היבטים של מזון מקיים, כלכלה מקומית, ויזמות אזרחית, ועוד, ויהיו כמה יציאות לשטח בנושאים כגון זיהום וסביבה במפרץ, גינות קהילתיות, ואף גם ליקוט בשדות ויערות של רמות מנשה.

לפרטים: jeremy@heschel.org.il