מחזור 4: קורס "משבר האקלים – למה זה כל-כך בוער?"

 -הקבוצה התמלאה וההרשמה נסגרה. מוזמנים למלא טופס התעניינות ונחזור אליכם לקראת פתיחת הקורס הבא-

מרכז השל לקיימות מזמין אתכן/ם להשתתף בקורס מקוון שעוסק במשבר האקלים מנקודת מבט מדעית, אזרחית ופוליטית. הקורס מיועד לפעילים/ות סביבתיים וחברתיים, ולכל מי שיש לו/ה עניין בנושא. למתעניינים/ות ב XR - המרד בהכחדה - שקורם עור וגידים בתקופה זו, הקורס ייתן את כל מה שצריך לדעת על שינויי אקלים, לאן פנינו ואיך משנים כיוון.

מטרת הקורס היא להעמיק את ההיכרות עם המדע של משבר האקלים, הפוליטיקה שמאחורי המשבר, ופעולות שמקדמות קהילת המדע וחברות אזרחיות ברחבי העולם בכדי למנוע חלק משמעותי ממשבר האקלים. בכך, הקורס עוסק בשאלות:

  • מדוע קהילת המדע טוענת שמשבר האקלים כל-כך חמור?

  • מדוע אומרים שאנחנו הדור הראשון שמבין את משבר האקלים אבל גם הדור האחרון שעוד יכול לפעול לפני שההתחממות הגלובלית תחצה את נקודות האל-חזור ותצא משליטת בני-האדם?

  • מהו המתווה שקהילת המדע מציעה בכדי למנוע חלק משמעותי ממשבר האקלים?

  • מהו הקונפליקט בין העמדה של קהילת המדע לבין העמדה של תעשיית הדלקים, וכיצד הציבור מבין את הנושא?

  • מהו 'תקציב הפחמן', מה יש בהסכם האקלים של פריז, ומדוע מדענים/ות מובילים/ות טוענים שההסכם הוא הונאה?

  • כיצד חברות אזרחיות ברחבי העולם פועלות בכדי למנוע את משבר האקלים?

תכני הקורס

הקורס מציג את ממצאיהם של פרסומים מדעיים עדכניים. כמו כן, בתכני הקורס משולבים עשרות סרטונים שבהם מדענים/ות ונשות/אנשי החברה האזרחית מסבירים/ות נושאים מרכזיים.

הקורס מתקיים ברוח של אקטיביזם אזרחי ודן במגוון פעולות שמקדמות חברות אזרחיות בארץ ובעולם. אחד ממרחבי האקטיביזם שנדונים בקורס הוא פעולות שמתקיימות במרחב החינוכי. בתמונה, למשל, תלמידת תיכון שלמדה בארץ תכנית לימודים ביקורתית על משבר האקלים. התלמידה וחבריה/חברותיה בחרו לפעול להגברת מודעות ציבורית על-ידי הצגת הנושא לכיתות אחרות בבית-ספרם/ן.  

מבנה הקורס

את הקורס מנחים ליעד נים וד"ר דיויד דוניץ, מנחים מנוסים המובילים בשנים האחרונות השתלמויות מורים בתחומי אקלים, גלובליזציה וחינוך. 

המלצות של אנשים שהשתתפו במחזור האחרון ניתן לקרוא כאן.

מידע נוסף על תכני הקורס, חומרי ההוראה וסילבוס מופרט – ניתן לראות כאן.

הקורס כולל 15 מפגשים בימי ד', 18:00-20:00, מתוכם 12 מתקיימים ברשת על פלטפורמת ZOOM, ו 3 יתקיימו פנים אל פנים במרכז השל לקיימות שבתל אביב.

הקורס יתחיל ב 26.2.2020, ויתקיים על בסיס שבועי.

עלות הקורס

500 ש"ח.

 -הקבוצה התמלאה וההרשמה נסגרה. מוזמנים למלא טופס התעניינות ונחזור אליכם לקראת פתיחת הקורס הבא-