הפרויקטים של מרכז השל

 הרבה פרויקטים מאחורינו ועוד ידינו נטויה. להלן רשימה נבחרת מפרויקטים אלה:

 

מרכז קיימות מקומית

המרכז לקיימות המקומית הוקם בשנת 2006 כיוזמה של מרכז השל לקיימות בשיתוף פעולה עם המשרד להגנת הסביבה, בית ספר פורטר, אוניברסיטת תל אביב וארגון ICLEI ובתמיכת תכנית LIFE של הקהילה האירופית. המרכז תומך בקידום קיימות ברמה המקומית, ברשות המקומית, בעיר ובקהילה באמצעות שלושה צירי פעולה: פיתוח ידע ומדיניות, בניית יכולות ורישות והטמעת מודלים ליישום. (להמשך קריאה)

 פרויקט רשת שיח

רשת שיח הוקמה על ידי מספר ארגונים בישראל, ארה"ב ואירופה העוסקים בעשייה חברתית – סביבתית מתוך זיקה יהודית. הארגונים ראו לנכון ליצור רשת של פעילים חברתיים יהודיים מסביב לעולם על מנת להרחיב את הידע, שיתופי הפעולה, תחושת הזהות וההזדהות וחיזוק הקשר לישראל. הרשת מעגנת את פעולתה באמצעות כנסים בינלאומיים. הכנס הראשון נערך בשנת 2011 בקונטיקט, ארה"ב וכלל 120 משתתפים... (להמשך קריאה)

 דו"ח האופטימיות

בראיון מיוחד למגזין TIME , הצהיר נשיא ארצות הברית, לשעבר, ביל קלינטון שהוא רואה את העתיד בצורה אופטימית יותר מאשר אי פעם בעבר, לא משום שהאתגרים מצטמצמים אלא משום שההתארגנות והיצירתיות האנושית נמצאית בפריחה חסרת תקדים. למרות זאת, לא קל לקדם אופטימיות בעולם שהוא כל כך ציני וספקן, לא קל להילחם על הזכות להיות אופטימי... (להמשך קריאה)

פרס פראט

מרכז השל לקיימות וקרן Pratt העניקו בין השנים 2002 ל 2012 את פרס פראט לתקשורת בנושאי סביבה. הפרס נוסד כאמצעי למתן הכרה והוקרה לעשייה עיתונאית מצטיינת בנושאי סביבה וחברה בתקשורת הישראלית. מטרת הפרס היא לעורר מודעות בקרב הציבור הישראלי לגבי המשבר הסביבתי בישראל, על הקשריו החברתיים, הכלכליים, התרבותיים והערכיים... (להמשך קריאה)